احشام اهواز تهران شیراز فرودگاه اردیبهشت

احشام: اهواز تهران شیراز فرودگاه اردیبهشت پروازهای سه شنبه فرودگاه بین المللی شهید دستغیب

گت بلاگز سیاسی ظریف با نواز شریف دیدار کرد

وزير امورخارجه كشورمان با نواز شريف نخست وزير پاكستان ديدار و گفتگو كرد.

ظریف با نواز شریف دیدار کرد

به روایت بخش سیاست خارجی گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، محمد جواد ظريف وزير امورخارجه كشورمان با نواز شريف نخست وزير پاكستان ديدار و گفتگو كرد.

عبارات مهم : ایران

اضافه می شود که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبحگاه امروز در سفری یک روزه و در راس هیأتی نظامی، امنیتی و سیاسی به اسلام آباد رفت. سردار غلامرضا محرابی معاون مدیر ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، محمد حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزارت کشور و علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان ظریف را در این سفر همراهی می کنند.
این نخستین بار است که یک هیات یکسان سیاسی، نظامی و امنیتی در چنین سطح بالایی از کشور عزیزمان ایران به پاکستان سفر می کند. پیگیری اتفاق تروریستی روز چهارشنبه هفته گذشته در نزدیکی مرز کشور عزیزمان ایران با پاکستان که موجب شهادت 9 نفر از مرزبانان، مجروح شدن دو نفر از آنان و به گروگان گرفته شدن یک نفر از مرزبانان کشورمان انجامید، نشانه مهم سفر این هیات جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به پاکستان است.
ظریف و همراهانش روز چهارشنبه در ملاقات با محمد نواز شریف نخست وزیر، ژنرال قمر جاوید باجوا فرمانده ارتش و چودری نثار علی خان وزیر کشور پاکستان، اتفاق تروریستی اخیر در مرز کشور عزیزمان ایران و پاکستان را مورد گفت و گو و بررسی قرار خواهند داد.
هیات جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همچنین در یک جلسه ناهار کاری با سردار ایاز صادق مدیر مجلس ملی پاکستان نیز ملاقات خواهد داشت.
بر اثر حمله چهارشنبه گذشته (ششم اردیبهشت) عوامل وابسته به گروهک تروریستی موسوم به جیش العدل، جمعی از مرزبانان غیور کشورمان در نزدیکی مرز پاکستان به شهادت رسیدند.
پس از رخداد این اتفاق تروریستی حسن روحانی مدیر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در نامه ای خطاب به نواز شریف نخست وزیر پاکستان، ضمن ابراز نگرانی عمیق و تاسف شدید از تکرار تعرضات تروریستی از خاک پاکستان به خاک جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرده است: انتظار می رود جهت حفظ و ارتقاء روابط خوب و برادرانه دو کشور دستور فرمایید مسببین این اقدام تروریستی تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و به دست عدالت سپرده شوند.
همچنین در پی بروز این اتفاق تروریستی، آصف دورانی سفیر پاکستان در پایتخت کشور عزیزمان ایران به وزارت امور خارجه کشورمان احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به سفیر پاکستان ابلاغ شد.
در جریان احضار سفیر پاکستان، همچنین به وی اعلام شد که جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران قویا انتظار دارد طرف پاکستانی کارها جدی و اساسی جهت بازداشت تروریست ها و مجازات آنان انجام دهد.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | پاکستان | پاکستان | تروریستی | کشور پاکستان | اقدام تروریستی | احضار سفیر پاکستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog