احشام اهواز تهران شیراز فرودگاه اردیبهشت

احشام: اهواز تهران شیراز فرودگاه اردیبهشت پروازهای سه شنبه فرودگاه بین المللی شهید دستغیب

گت بلاگز وب‌گردی ماجرای عجیب زندگی زندانی ناشناس

مرد کرولال که در یک درگیری مرتکب قتل شده است و حتی از معرفی خود عاجز هست، ١٥ سال است بدون اینکه نامی داشته‌ باشد، در زندان به سر می‌برد. با اینکه اولیای‌دم

ماجرای عجیب زندگی زندانی ناشناس

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، اوایل آذر سال ٨١ به مرکز فوریت های پلیسی گزارش داده شد که درگیری بین چند نفر در یکی از محلات رودبار قصران در منطقه لواسانات اتفاق افتاده و مرد میانسالی به قتل رسیده هست. با حضور مأموران و تحقیقات میدانی مشخص شد که مرد میانسالی عامل این جنایت هست. با توجه به مدارک موجود در صحنه قتل و بیانات شاهدان عامل درگیری منجر به قتل که مردی کرولال بود، بازداشت شد.
در بازجویی های اولیه مرد کرولال که به مشکل قادر به ارتباط با اطرافیان بود، به قتل اعتراف کرد و آن طور که مأموران از اشارات او متوجه شدند، علت این قتل نیز اختلافی بود که با مقتول داشت؛ با این حال مأموران به اشاراتی که متهم داشت، بسنده نکرده و یک کارشناس از مرکز بهزیستی را که می توانست با معلولان کر و لال ارتباط برقرار کند، به اداره آگاهی فراخواندند تا از طریق او از متهم بازجویی کنند. کارشناس نیز با زبان اشاره با متهم صحبت کرده و به مأموران گفت: او قتل را قبول دارد و می گوید به علت اختلاف قبلی که با مقتول داشته هست، دست به این کار زده هست. با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست، پرونده به دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران رفت و متهم باز هم با زبان اشاره با دادگاه صحبت کرد و گفت که قتل را قبول دارد؛ بااین حال توان بازگوکردن شرح را نداشت. اوضاع متهم به نحوی بود که اولیای دم اعلام کردند درخواست قصاص ندارند و فقط دیه می خواهند؛ به این ترتیب پرونده با صدور رأی پرداخت دیه به نتیجه رسید.

عبارات مهم : زندان
این در حالی بود که همچنان پیچیدگی های زیادی در این پرونده وجود داشت و دادگاه هنوز نتوانسته بود هویت واقعی این مرد را پیدا کند و حتی نام او نیز مشخص نبود. به این ترتیب با انتقال متهم به زندان، هم بندان او نام ناصر را برایش گزینش کرده و او را این طور صدا می زدند؛ ولی از آنجایی که متهم هیچ مدرک هویتی ای نداشت و خواندن و نوشتن هم بلد نبود، نتوانست خود را معرفی کند. در نهایت رأی صادره نیز تأیید شد؛ ولی به علت پیدانشدن خانواده متهم و نداشتن اموال او همچنان در زندان به سر می برد.
محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی پایتخت، راجع به این محکوم به قصاص به خبرنگار ما گفت: در مدت ١٥ سالی که مرد میانسال بازداشت بوده هست، هیچ اطلاعاتی از هویت خود ندارد یا در اختیار ما قرار نداده هست. حتی اسم و فامیلش را هم نمی داند. البته در این سال ها جهت شناسایی هویت این مرد، کارها گسترده و تخصصی انجام شده است است که بی نتیجه بود هست؛ ولی ناپدیدشدن فردی با مشخصات این محکوم گزارش نشده هست؛ حتی او سابقه کیفری هم ندارد که بتوان با توجه به آن سابقه هویت این محکوم را شناسایی کرد؛ ولی از آنجایی که اسم ندارد، زندانیان او را ناصر صدا می زنند.
سرپرست دادسرای امور جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه داد: با تلاش واحد صلح و سازش این دادسرا، خانواده مقتول از حق قصاص گذشتند و شرط آزادی مرد مجهول الهویه را پرداخت دیه اعلام کردند؛ ولی در این بین ما با دو مسئله مواجه هستیم، اول اینکه مرد زندانی هیچ هویتی ندارد و سؤال بزرگی که باعث نگرانی می شود، این است که او بعد از آزادی کجا می رود؟ به همین علت از جراید می خواهیم منشتر شدن تصویر مرد میانسال به ما در شناسایی هویت و اقوام او کمک کنند و از کسانی که هویت او را شناسایی کرده اند و اطلاعی از خانواده اش دارند، درخواست داریم به دادسرای جنایی مراجعه کنند. قاضی شهریاری گفت: از مردم و خیّران درخواست دارم تا جهت پرداخت دیه به این محکوم معلول کمک کنند. از آنجایی که متهم مجهول الهویه است و خانواده ای ندارد که جهت پرداخت دیه و جمع آوری مبلغ اقدام کنند؛ از این رو از مردم خواسته می شود که جهت آزادی و جمع آوری دیه مرد زندانی که حدود ١٥ سال از عمرش را به خاطر شرایط نامناسب در زندان بوده هست، کمک کنند.

منبع:شرق

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: زندان | زندانی | شناسایی | خانواده | پرداخت دیه | اخبار حوادث | درگیری | قتل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog